Piab Türkiye ve Ortadoğu Distribütörü - Toztek Mühendislik Ltd.

footer border
Toztek Mühendislik Ltd.
İçeriğe git

PIAB TÜRKİYE

Toztek icon
Piab Logo

Piab Türkiye Ofisi ile Vakum Konveyörler
Hem
Toz, Hem Kuru yığın malzeme için...

Vakum, kuru toz ürünlerini özel tahsis edilmiş boru sistemlerinden taşımak için kullanılır. Piab Türkiye Piab Vakum Konveyör sistemlerini yüksek kalitedeki güçlü bileşenlerden oluşturur. Piab Türkiye olarak amacımız müşterilerimize verimliliklerini artıracak çözümler sunmaktır.

Gıda, ilaç ve kimyasal ürünlerin üretimi hijyen ve operasyon açısından en üst seviyede güvenlik gerektirir. Piab Türkiye Ofisinin sizlere sunduğu Piab’ın C serisi vakum konveyör gıda, ilaç ve kimyasal sektörlerindeki operasyon güvenliği ve hijyen koşullarını sağlamak için geliştirilmiştir.

Piab Türkiye Vakum Konveyör Eğitimi

Piab Türkiye Vakum Konveyör Eğitimi

Bu eğitim Piab Vakum Konveyör sisteminin bazı ana parçalarını tanıtmak için planlanmıştır. Açıklama konveyörün en başında başlayacak ve en sonunda sonlanacaktır. Diğer eğitim ve sunumlarımız için Piab Türkiye ofisimiz ile irtibata geçiniz.

Piab piFLOW® tanıtım filmini izlemek için tıklayınız.

Piab Türkiye Kalite Standartları

Piab Kalite Standartları

Piab Türkiye resmi ofisi olarak ürünlerinin satışını yaptığımız Piab ATEX uygulamaları için vakum konveyör üretmektedir. Bu Vakum Konveyör ler uluslararası yetkili merciler  tarafından ATEX normlarına göre incelenir. Piab Türkiye , ATEX ekipmanlarını düzenli bir şekilde gereken koşullarda sağlamak için yüksek standartlarda bir kalite yönetim sistemine sahiptir. Patlayıcı madde bulunabilecek ortamlarda, çalışanların sağlığını korumak için bazı özel güvenlik kuralları olduğundan, Avrupa Birliği ATEX talimatı adı altında bir uygulama geliştirdi. ATEX talimatına 94/9/EC’ye uygun olarak sertifikalanan ekipmanlar, kullanımı süresince bir patlamaya sebep olmayacak şekilde tasarlanmalıdır.

Konveyörler toz ile ilgili ATEX bölge sınıflandırılması için aşağıdaki gerekli zorunlulukları yerine getirir: Dış bölge için zone 21 ve 22 ve iç bölge için zone 20.

P
iab’ın potansiyel patlayıcı madde bulunabilecek ortamlarda kullanılacak konveyörleri için özel bazı özellikleri bulunmaktadır.

Piab’ın potansiyel patlayıcı madde bulunabilecek ortamlarda kullanılacak konveyörleri için özel bazı özellikleri bulunmaktadır.

* Makinenin metal tabaka parçaları arasındaki tüm conta ve plastik parçaları anti-statik maddelerden yapılmaktadır.

* Diğer tüm büyük plastik parçalar anti-statik maddelerden yapılmaktadır.

* Bunun sonucu olarak, filtrelerin ve akışkanlaştırıcı koniklerin sadece anti-statik olanları kullanılmaktadır.

ATEX sertifikalı bir konveyör  CE uyum deklarasyonu ve ATEX sınıflandırmasını açıkça belirten CE işareti ve EX sembolü ile teslim edilir.

EX II 1/2 D c +80°C 0ºC <= Ta <= 60ºC


Piab Türkiye İletişim Bilgileri


Piab Resmi Web Sitesi

Piab Türkiye Kalite Standartları

Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi ( FDA ) , gıda  ve ilaçlarda hangi maddelerin kullanılabileceğini belirten Federal Yönetmelik kanunu yayınlar. Piab’ın C ve UC serisi vakum konveyör leri FDA şartlarına uyan maddelerden yapılmıştır.

Piab Türkiye Kalite Standartları

Amerika Birleşik Devletleri Tarım Bakanlığı’nın ( USDA ) amaçlarından biri gıda kalitesini ve tüketicinin sağlığını garanti altına almaktır. USDA, süt ürünleri için kullanılan ekipmanları inceler ve kabul eder. Piab USDA’nin ilkelerine uygun hareket eder.

İlaç – C Serisi Konveyörler
İlaç endüstrisinin hijyen gerekliliği kadar  çalışan sağlık ve güvenlik gereklilikleri de en üst düzeydedir.. İlaç sektöründe üretilmekte ve kullanılmakta olan bir çok farklı toz madde sağlığa zararlı olduğundan ya da güvenlik riski taşıdığından, Piab bu özel ihtiyaçları karşılayabilmek için çeşitli konveyörler tasarlamıştır. Piab Türkiye resmi ofisinin sunduğu Piab Vakum Konveyör'leri kapalı bir vakum sistemi ile çalışmaktadır.

Gıda – C Serisi Konveyörler
Gıda endüstrisindeki en yaygın uygulama, malzemeleri küçük ya da büyük torbalardan üretimdeki farklı aşamalara taşımak ya da üretimi tamamlanmış ürünü paketleme hattına taşımaktır. Piab’ın çeşitli konveyörleri, taşınan malzemenin özelliklerine bağlı olarak tane boyutu 0,5 mikron’a, kapasitesi 10 tona kadar ve taşıma mesafesi 50 metreye kadar, çeşitli tozları taşıyabilir.   

Kimya – C Serisi Konveyörler
Kimya endüstrisinde çoğunlukla özel tasarlanmış ekipman gerektirecek tehlikeli toz maddeler ile iş yapılmaktadır. Piab Vakum Konveyör kapalı vakum sistemiyle çalışarak operatör için en yüksek standartta güvenli çalışma ortamı sağlar.
P
iab Vakum Konveyör ATEX normlarına uygundur. Örnek uygulamalar: Boya vs…

Diğer Sektörler - piFLOW™i Serisi Konveyörler
Diğer sektörlerde çoğunlukla özel tasarlanmış ekipman gerektiren aşındırıcı madde içeren tozlarla iş yapılmaktadır. Piab’ın konveyörleri aşınmaya dayanıklı paslanmaz çelik ( ASTM 304 ) den imal edilmiştir.
Piab
Türkiye tarafından Vakum Konveyör ATEX normlarına uygun sunulur. Örnek uygulamalar,Big Bag Dolum, Boşaltma , Extruder Besleme vs…

ATEX Konveyörleri
Patlayıcı madde bulunabilecek ortamlarda, çalışanların sağlığını korumak için bazı özel güvenlik kuralları olduğundan, Avrupa Birliği ATEX talimatı adı altında bir uygulama geliştirdi. ATEX talimatına 94/9/EC’ye uygun olarak sertifikalanan ekipmanlar, kullanımı süresince bir patlamaya sebep olmayacak şekilde tasarlanmalıdır.

Diğer Aksesuarlar
Eğer uygulama, taşınan ürünlerden parçacıkların çevreye sızmasını engellemek amacıyla atık havanın havalandırma sistemine gönderilmesini gerektiriyorsa, merkezi bir sistem geliştirilebilir.
Eğer ses düzeyinin azaltılması gerekiyorsa,
Piab Türkiye ofisinde ses azaltıcı bir seçenek de bulunmakta.

Vakum Konveyör Yedek Parçaları
Vakum Konveyör sağlam yapıdadır ve asgari düzeyde bakım gerektirir. Ama en üst seviyede verimlilik alabilmek için bazı parçalarını düzenli olarak değiştirmek gerekir.


Piab Türkiye, Piab Vakum Konveyör konusunda tecrübeli kadrosu ilensatış öncesi ve sonrası teknik destek vermektedir.
Hızlı yedek parça tedariki için geniş stok ağı ile çalışmaktadır
.

Piab Türkiye ve Ortadoğu Distribütörü Toztek Mühendislik Ltd. Şirketidir.

Yorumlar
Ramazan Alabaş 10.09.2012
Mersin'deki fabrikamıza seyrek faz pnomatik transport sistemi kurulacak. Lütfen fiyat teklifi gönderiniz.

Ali Mazıcıoglu 03.04.2014
Vakum konveyör hakkında bilgi istiyorum, Saygılar

Nadir Ulu 01.04.2014

sayın yetkili vakum ürünleriniz ilgimizi çekti lütfen benimle iletişime geçin


Hakan Balcı 27.03.2014
Hızlı teklif için teşekkürler!

Yeşim Ağar 12.02.2014

Ortalama 25ton/saat olacak şekilde, taneleri kamyondan silolara taşımak istiyoruz, detaylı teklif gönderirseniz sevinirim. Saygılar.

Volkan Ilhan 15.08.2013
Maden mühendisi ariyorsaniz sizlerle calismayi isterim.

Piab Türkiye-Review Avg. Rating: 5 6 Reviews
İçeriğe dön