Sigma Mikser - Toztek Mühendislik Ltd.

Rusça
İçeriğe git
PASTE (HAMUR) MİKSERLERİ
PerMix Sigma Mikser
Zet Mikser, Sigma Karıştırıcı, Kneader Mikser olarak da bilinen PerMix PSG Serisi Sigma Mikser, çok yüksek viskoziteli (örnek: hotmelt yapıştırıcılar, kauçuk, cam elyaf takviyeli malzemeler, bmc, smc, ağır plastikler gibi 500.000 cps 'nin üzerinde) malzemelerin karıştırılması için kullanılır.
PerMix Sigma Mikser modelleri, mühendislik, yenilik, performans ve kalite alanlarında sektöre öncülük ederken, herkesin karşılayabileceği uygun fiyat noktasını korur.
Sigma Karıştırıcının iki yarı silindire yerleştirilmiş Z-şekilli karıştırma araçlarıyla benzersiz tasarımı olan PerMix Sigma Karıştırıcı, sıkıştırma, germe, katlama, yoğurma ve karıştırma gibi birleşik işlevleri sunabilmektedir ve bu da onu kimyasal, gıda ve gıda endüstrisinde yaygın olarak kullanılmasına olanak sağlamaktadır.
Sigma Karıştırıcının çeşitliliğini daha da artırmak için, mikserin altına, ürünlerin hassas, üniform ve ölçülü bir şekilde boşaltılmasını sağlayan bir ekstrüder ekleyebiliriz.

Sigma Mikser Çalışma Prensibi
PerMix PSG serisi Sigma Karıştırıcıda, W şeklindeki bir odaya monte edilmiş, kesişmelerinde bir eyer parçası oluşturan ve selenin hemen üzerinde teğetsel olarak birleşen, özel olarak tasarlanmış Z şeklinde iki döner eleman vardır. Farklı hızlarda (genellikle 3:2 oranında) ve ters yönde dönerler.
Sigma Mikser Montajı & Kurulumu
Karıştırdıktan sonra ürünü boşaltmanın başlıca üç yolu vardır:
Devirme Tankı
Küçük makineler için (PSG-1 ila PSG-15), devirme mekanik bir tiple (el ile) manuel olarak yapılabilir. Daha büyük makineler için elektro-mekanik veya hidrolik tahrikli devirme sistemi sağlanmaktadır. PerMix, eğik konumda, bıçağın düşük hızda (genellikle tam hızın %20'si) ters yönde dönerek iki elinizle iki düğmeye basarak tahliyeye yardımcı olması özelliğini sağlar.
Ekstrüzyon Vidası
Ekstrüzyon-boşaltma vidası sele bölümünde bulunur ve 2 karıştırma bıçağına teğet ve altında silindirik bir oluk içinde çalışır. Karıştırma döngüsü sırasında vida, malzemeyi karıştırma bıçaklarının erişebileceği bir yere hareket ettirir, böylece tüm bileşenlerin tam olarak karışmasını sağlar ve aynı zamanda karıştırma sürecini hızlandırır. Boşaltma anında vidanın dönüş yönü tersine çevrilir ve karıştırılan malzeme makinenin yan tarafındaki uygun kalıp açıklıklarından ekstrüde edilir. Ekstrüzyon vidasının kendi ayrı tahriki vardır, böylece kanatlar ve vida bağımsız olarak çalışır.
Alttan Boşaltma
Sigma Karıştırıcılar, aynı zamanda macunlarda, indirgemelerde ve konsantrelerde de kullanıldığından, karıştırma teknesinin her iki tarafında bulunan iki valf aracılığıyla boşaltmaya izin veren bir dip tipi boşaltma valfi ile donatılabilir.

Teknik Standartlar

Opsiyonlar
 • Hızlı sökme & Kolay temizleme tasarımı
 • Ar-Ge uygulamaları için laboratuvar boyutu (Tam hacim 1, 3, 5, 15L)
 • Üst üste binen kollar
 • Yoğun yoğurma için özel "Dubleks" yoğurma kolları
 • Değişken hızlı sürücü
 • Eğilebilen oluk için hidrolik güç paketi
 • Vakum Uygulamalası
 • Isıtma ve soğutma için ceket
 • Isıtma ve soğutma için delikli mil / kollar
 • Özel 'Dubleks' Yoğurma Kolları
 • Özel boyama plakaları ve bıçak setleri

© 2008-2024 Toztek Mühendislik Makine Otomasyon Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi.
Tüm Hakları Saklıdır.
Şeyhli Mah. Ankara Cad. Vadi Sok. Aktürk Sanayi Dünyası No:6 A/50 Pendik - İSTANBUL
T: +90 216 567 70 03
F: +90 216 567 70 04
E: sales@toztek.com
İçeriğe dön