Dr. Thiedig Yüksek Basınç Vanaları - Toztek Mühendislik Ltd.

footer border
Toztek Mühendislik Ltd.
İçeriğe git
PARTNERLER > Dr. Thiedig

YÜKSEK BASINÇ VANALARI

Basınç Düşürücü Vana VE50

Basınç düşürücü vana köşeli vana olarak üretilmiştir. Vana oturağının 2 mm bir deliği vardır ve değiştirmek çok kolaydır. Vana mili 20 derecelik bir açı yapar. Diferansiyel dişli mili sayesinde vana son derece hassas bir biçimde ayarlanabilinir.

Dr. Thiedig Logo

Yüksek Basınç – Kapat Vanası VD 50

VD 50 Yüksek Basınç – Kapat vanası, 400 derece sıcaklık ve 400 bar basınç değerlerine kadar dayanmak üzere üretilmiş, sıvı numuneler ve gazlar için kullanılan evrensel bir vanadır. Temas eden vana gövdesi dövülmüş veya standart austenitik paslanmaz çelikten (Malzeme numarası:  1.4571) üretilmiştir. Salmastra kutusu birçok kattan oluşmuştur ve asbest içermemektedir.

Vana, kolay işletim ve işletim güvenliği sağlayacak tasarım özellikleri ile üretilmiştir, ki bu kolaylık 400 bar basınç değerine kadar geçerlidir.


Vana mil kapağının iç kısmında ve dış kısmında diferensiyel bir mekanizma şeklinde çalışan iki dişlisi vardır.


Vana mili, bir mil kılavuzu ile sabitlenmiştir. Böylece kapanırken, dönmez. Bu mekanizmanın dişlileri salmastra bez kısmından uzakta olduğundan dolayı sızacak herhangi bir sıvı ile temas etmez. Salmastra kutusu, vana çalışırken sıkıştırılabilinir.

Yüksek Basınç – Kapat Vanası VD 60

VD 60 Yüksek Basınç – Kapat vanası, numune alım sistemlerinde en uç işletim koşullarında kullanılmak üzere üretilmiştir. Bu vanalar 600 dereceye kadar yeniden ısıtılmış buhar hatlarında 200 bar basınç değerine kadar kullanılabilinir. Vana gövdesi, yüksek sıcaklıklara dayanıklı olarak özel dövülmüş paslanmaz çelikten üretilmiştir. (Malzeme numarası: 1.4988)
Özel soğutucu ceket, salmastra kutusunu soğutur. Salmastra kutusu sıcaklığı, vana gövde sıcaklığından yaklaşık olarak 200 K daha düşüktür. Salmastra kutusu bu sayede yüksek sıcaklık değerlerinde dahi uzun süre çalışır durumda kalır.
Vana mil kapağının iç kısmında ve dış kısmında diferensiyel bir mekanizma şeklinde çalışan iki dişlisi vardır.
Vana mili, bir mil kılavuzu ile sabitlenmiştir. Böylece kapanırken, dönmez. Bu mekanizmanın dişlileri salmastra bez kısmından uzakta olduğundan dolayı sızacak herhangi bir sıvı ile temas etmez. Salmastra kutusu, salmastra kutu guddesine sabitlenmiştir ve bu sayede vana çalışırken sıkıştırılabilinir.

İnce Ayar Vanası VD 30

VD 30 ince ayar vanası, özel olarak 64 bar basınç değerlerine kadar dayanmak üzere üretilmiş dünya üzerinde üretilmiş tüm sistemlere takılabilinen evrensel bir vanadır. Vana gövdesinin dayanıklılığına bağlı olarak 400 bar basınç değerlerinde dahi çalışabilir.
Vana milinin dişlileri vana kulpunun üst kısmında yer aldığından dolayı, salmastra arasından ölçülen sıvı sızarsa dahi korozyona sebep olmaz.
Vana yatağının nominal genişliği 3 mm’dir. Bu sayede vana, basınç düşürücü olarak kullanılabilindiği gibi numune akışını kesmek ve ayarlamak için de kullanılabilinir.

İçeriğe dön