Dr. Thiedig Numune Alım Probları - Toztek Mühendislik Ltd.

footer border
Toztek Mühendislik Ltd.
İçeriğe git
PARTNERLER > Dr. Thiedig

NUMUNE ALIM PROBLARI

Basınç Düşürücü Vana VE50

Basınç düşürücü vana köşeli vana olarak üretilmiştir. Vana oturağının 2 mm bir deliği vardır ve değiştirmek çok kolaydır. Vana mili 20 derecelik bir açı yapar. Diferansiyel dişli mili sayesinde vana son derece hassas bir biçimde ayarlanabilinir.

Dr. Thiedig VE50
Dr. Thiedig VE50

Yüksek Basınç – Kapat Vanası VD 50

VD 50 Yüksek Basınç – Kapat vanası, 400 derece sıcaklık ve 400 bar basınç değerlerine kadar dayanmak üzere üretilmiş, sıvı numuneler ve gazlar için kullanılan evrensel bir vanadır. Temas eden vana gövdesi dövülmüş veya standart austenitik paslanmaz çelikten (Malzeme numarası:  1.4571) üretilmiştir. Salmastra kutusu birçok kattan oluşmuştur ve asbest içermemektedir.

Vana, kolay işletim ve işletim güvenliği sağlayacak tasarım özellikleri ile üretilmiştir, ki bu kolaylık 400 bar basınç değerine kadar geçerlidir.


Vana mil kapağının iç kısmında ve dış kısmında diferensiyel bir mekanizma şeklinde çalışan iki dişlisi vardır.


Vana mili, bir mil kılavuzu ile sabitlenmiştir. Böylece kapanırken, dönmez. Bu mekanizmanın dişlileri salmastra bez kısmından uzakta olduğundan dolayı sızacak herhangi bir sıvı ile temas etmez. Salmastra kutusu, vana çalışırken sıkıştırılabilinir.

Dr. Thiedig VD50
Dr. Thiedig VD50

Yüksek Basınç – Kapat Vanası VD 60

VD 60 Yüksek Basınç – Kapat vanası, numune alım sistemlerinde en uç işletim koşullarında kullanılmak üzere üretilmiştir. Bu vanalar 600 dereceye kadar yeniden ısıtılmış buhar hatlarında 200 bar basınç değerine kadar kullanılabilinir. Vana gövdesi, yüksek sıcaklıklara dayanıklı olarak özel dövülmüş paslanmaz çelikten üretilmiştir. (Malzeme numarası: 1.4988)
Özel soğutucu ceket, salmastra kutusunu soğutur. Salmastra kutusu sıcaklığı, vana gövde sıcaklığından yaklaşık olarak 200 K daha düşüktür. Salmastra kutusu bu sayede yüksek sıcaklık değerlerinde dahi uzun süre çalışır durumda kalır.
Vana mil kapağının iç kısmında ve dış kısmında diferensiyel bir mekanizma şeklinde çalışan iki dişlisi vardır.
Vana mili, bir mil kılavuzu ile sabitlenmiştir. Böylece kapanırken, dönmez. Bu mekanizmanın dişlileri salmastra bez kısmından uzakta olduğundan dolayı sızacak herhangi bir sıvı ile temas etmez. Salmastra kutusu, salmastra kutu guddesine sabitlenmiştir ve bu sayede vana çalışırken sıkıştırılabilinir.

Dr. Thiedig VD60
Dr. Thiedig VD60

İnce Ayar Vanası VD 30

VD 30 ince ayar vanası, özel olarak 64 bar basınç değerlerine kadar dayanmak üzere üretilmiş dünya üzerinde üretilmiş tüm sistemlere takılabilinen evrensel bir vanadır. Vana gövdesinin dayanıklılığına bağlı olarak 400 bar basınç değerlerinde dahi çalışabilir.
Vana milinin dişlileri vana kulpunun üst kısmında yer aldığından dolayı, salmastra arasından ölçülen sıvı sızarsa dahi korozyona sebep olmaz.
Vana yatağının nominal genişliği 3 mm’dir. Bu sayede vana, basınç düşürücü olarak kullanılabilindiği gibi numune akışını kesmek ve ayarlamak için de kullanılabilinir.

Dr. Thiedig VD30
Dr. Thiedig VD30

Numune Soğutucu PE 02

PE 02 numune soğutucusu standart bir soğutucu olup, tasarımı VGB / DGRL normlarına uygundur. Alternatif olarak ASTM normlarına da uyarlanabilinir. Soğutucu spiralin malzemesine bağlı olarak 400 bar basınç ve 550 derece sıcaklıklardaki su ve buhar hatlarında kullanılmaktadır.
PE 02 numune soğutucusu, soğutucu suyunu yüksek akış hızlarına ulaştırmak üzere özel olarak tasarlanmıştır. Böylece yüksek bir soğutum gücüne erişir. Soğutucunun kılıfı (mantosu) kolayca çıkartılabilinir. Bu sayede soğutucu spirali kolayca temizlemek mümkün olur.
Standart ürünün soğutucu çıkışında numune sıcaklığını gösteren bir termometre bulunmaktadır. Özel üretimlerde çok renkli metal boyalar kullanılmaktadır.

Dr. Thiedig PE02
Dr. Thiedig PE02

Emniyet valfi PE 74.60.00

PE 74.60.00 mekanik emniyet valfi, bu noktadan sonra bağlanmış olan analiz cihazlarını ve bunları kullanan personeli yüksek sıcaklıklara karşı korumak için kullanılır. (Örneğin soğutum suyu çevriminde bir kesinti olduğunda)
Numune su sıcaklığı 55 derece sıcaklığa yükseldiğinde devre kesilir. Sistemde elektrik ihtiyacı yoktur.
Güvenlik sebebiyle sistemde bir RESET butonu bulunmaktadır. Arıza durumu giderildikten sonra numune akışını serbest bırakmak amacıyla kullanılır.
Çok kirli numune suyunun kullanıldığı ortamlarda emniyet valfinin önüne kir tutucu bir filtre bağlanır.
Opsiyon olarak emniyet valfi alarm kontak ile üretilir.

Dr. Thiedig PE 74.60.00
Dr. Thiedig PE 74.60.00
Dr. Thiedig PE15

Katyon-Filtre PE 15

Düzeltilmiş iletkenlik ölçümü yapılmak zorunda olan numune noktalarında, PE 15 Katyon-Filtre, her bir Numune Alım Sisteminin bir parçasıdır. Katyon-filtresi, alkali maddelerin (amonyak veya kostik çözeltisi) katyonlarını suya çevirir.

Bu reaksiyondan sonra geriye kalan iletkenlik, çevrim suyu kalitesi hakkında önemli bilgiler, uyarılar verir.


Thiedig PE 15 Katyon-filtresi, 1,5 litre hacminde kuvvetli asidik reçine içermektedir. Bu malzeme kullanıldığında özelliğini yitirdiğini gösteren bir renk göstergesine sahiptir. Özelliğini yitirdiğinde değiştirilir.


Paslanmaz çelikten mamûl sabitleme aparatı sayesinde kolayca monte edilir.
Giriş ve çıkışında bulunan Hızlı-bağlantı kuplajları sayesinde kartuşu veya reçineyi değiştirmek son derece kolaydır.


3 barlık bir Aşırı basınç emniyet vanası bulunmaktadır.
İstendiği takdirde, katyon-filtresi 1,5 litre yerine 3 litrelik olarak da üretilebilinir.(PE 16)

Dr. Thiedig
İçeriğe dön